Platformy wibracyjne

Promocje

Najczęściej kupowane

Informacje

Producenci

Ostatnio przeglądane

Elektromagnetyczna platforma wibracyjna FIT-400 Zobacz większe

Elektromagnetyczna platforma wibracyjna FIT-400

FIT-400

Nowy produkt

Najnowsza generacja technologii WBV oparta jest na zaawansowanym i cyfrowo sterownym systemie indukcji magnetycznej. Inteligentna metoda EM-WBV wykorzystuje najwyższej jakości elektromagnesy o mocy idealnie dopasowanej do naturalnej harmonii między ludzkim ciałem a dźwiękiem. Zastosowanie najnowszej inżynierii generowania drgań bez użycia silnika mechanicznego pozwoliło na wytworzenie precyzyjnych pionowych wibracji.

Więcej szczegółów

8 990,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Brak silnika mechanicznego
Platforma FIT-400 generuje drgania w oparciu o technologię EM-WBV bez silnika mechanicznego. Najnowsza generacja technologii WBV oparta jest na zaawansowanym i cyfrowo sterownym systemie indukcji magnetycznej.

Idealnie pionowe wibracje
Napęd elektromagnetyczny generuje tylko bardzo precyzyjne wibracje ukierunkowane w płaszczyźnie pionowej, które nie podlegają żadnym zakłóceniom. Badania potwierdziły, jak duża jest różnica w pozytywnym oddziaływaniu na organizm ludzki drgań pionowych charakterystycznych dla platformy FIT-400 i drgań rozchodzących się w sposób chaotyczny charakterystyczny dla platform konwencjonalnych.

Niezależne ustawienia wskaźników
Częstotliwość i intensywność mogą być niezależnie i bardzo dokładnie regulowane. Tylko tutaj częstotliwość (Hz) może być zwiększana bez konieczności zwiększania amplitudy (intensywności) !!!

Płynna regulacja mocy
System indukcji magnetycznej zapewnia możliwość ustawienia wybranej amplitudy drgań, a tym samym regulację mocy od 0 do 100%.

Trening z zachowaniem naturalnej postawy ciała
Technologia EM-WBV pozwala na ćwiczenia w pozycji wyprostowanej, bez potrzeby przyjmowania różnorakich pozycji dla lepszej stymulacji danej grupy mięśniowej. Wibrotrening na FIT-400 nie wymaga żadnych dodatkowych ćwiczeń na platformie ani ugięcia kolan w celu amortyzacji wysokiej amplitudy drgań.

Unikalny system częstotliwości wibracji
Technologia EM-WBV umożliwia generowanie wibracji o częstotliwości już od 3Hz. Dzięki temu platforma FIT-400 zapewnia ćwiczenia w pełnym zakresie wibracji od najwyższych 50Hz po bardzo niskie częstotliwości 3Hz, które jak udowodniły testy kliniczne, dają najlepsze wyniki treningowe.

Platforma FIT-400 jako nieliczna posiada graficzne wykresy pracy urządzenia oraz precyzyjny wyświetlacz konkretnej numerycznej wartości częstotliwości, a nie tylko jego poziomu pracy. Zapewnia więc niezwykle dokładną kontrolę treningu przez użytkownika.

Inteligentne systemy bezpieczeństwa
Platformę FIT-400 wyposażono w intuicyjne programy sterujące zapewniające optymalną pracę urządzenia w każdych warunkach STT System Sinusoidal Trajectory Tracking System: ultra nowoczesny cyfrowy czujnik wykrywa nawet 20 000 ruchów na sekundę, przez co precyzyjnie dobiera wibracje do masy ciała i potrzeb osoby korzystającej z platformy LA System Load Adaptive System: zapewnienie niezmienności ruchów platformy bez względu na wagę i ruchy ciała użytkownika ECO System Economic & Ecology System: automatyczne ustalanie optymalnej częstotliwości odpowiedniej dla wagi użytkownika, wspomagającej skuteczność ćwiczeń i minimalizującej zużycie energii elektrycznej

Bezgłośna praca urządzenia
Brak silnika mechanicznego skutkuje zredukowaniem do minimum dźwięków i zapewnia wysoką kulturę pracy, pozwalającą na użytkowanie w miejscach, gdzie hałas może być przeszkodą do stosowania innych urządzeń.

Brak drgań podłoża
Technologia EM-WBV zapewnia wyciszenie urządzenia oraz nie powoduje drgań podłoża, na którym się znajduje.

Wysoka trwałość
Dzięki napędowi elektromagnetycznemu w platformie FIT-400 problemy powodowane zużyciem części mechanicznych są całkowicie wyeliminowane. Unikalna technologia EM-WBV charakteryzuje się znikomym tarciem mechanicznym i bezawaryjną pracą ze względu na małą liczbę elementów ruchomych.

Elektroniczny trener
Platforma FIT-400 posiada wbudowane specjalistyczne programy treningowe maksymalnie wykorzystujące najbardziej efektywne właściwości technologii EM-WBV. Unikalna formuła „elektronicznego trenera” pozwala na, niespotykaną w innych urządzeniach, możliwość regulacji dodatkowej mocy przy ustalonym programie. Dodatkowo bezpieczna pozycja stojąca gwarantuje skuteczność każdemu użytkownikowi bez potrzeby specjalnego przeszkolenia.

Najwyższa efektywność
Wibrotrening z EM-WBV, dzięki wykorzystaniu unikalnego zakresu częstotliwości i pionowych wibracji zapewnia maksymalne osiągi treningowe i skuteczność terapeutyczną w zakresie: Trening sportowy zdecydowanie podnosi kondycję fizyczną i zapewnia rzeźbienie masy mięśniowej Odchudzanie efektywnie spala kalorie i poprawia przemianę materii Kosmetyka i uroda skutecznie zwalcza cellulit, wzmacnia strukturę kolagenu, poprawia elastyczność skóry i wspomaga usuwanie toksyn Medycyna reguluje gospodarkę hormonalną, wzmacnia system immunologiczny, poprawia cyrkulację krwi i limfy Rehabilitacja zapobiega atrofii mięśni, wzmacnia stawy i ścięgna, przyspiesza powrót do zdrowia po urazach i zabiegach chirurgicznych

Kosmiczne działanie
Podczas badań kosmonautów odkryto sposób na osteoporozę. Atrofia mięśni i zanik kości to jeden z największych problemów zdrowotnych, jakie towarzyszą długiemu przebywaniu w stanie nieważkości. Ubytek masy kostnej jest także problemem chorych na osteoporozę. Dotyczy to w głównej mierze kobiet po okresie klimakterium. Nowa terapia opracowana przez grupę naukowców związanych z NASA, być może pozwoli rozwiązać ten problem zarówno w przestrzeni kosmicznej, jak również na Ziemi. Codzienny trening 10-20 minutowy na platformie wibracyjnej może - zdaniem naukowców - powstrzymać degradację kości.

Parametry techniczne
Nazwa produktu: elektromagnetyczna platforma wibracyjna
Model FIT-400
Napięcie wejściowe: 230 V / 50 Hz
Pobór mocy cewki magnetycznej: 200 W
Moc wyjściowa: 300 W
Amplituda skokowa: 0 - 25 mm
Częstotliwość wibracji skokowej: 3 Hz - 50 Hz
Poziom prędkości: 50 poziomów prędkości
Wymiary ok.: ok. 680 mm x 680 mm x 1370 mm
Maksymalne obciążenie: 150 kg
Waga netto: 70 kg
Waga brutto: 80 kg

Przeciwwskazania
- ciąża, połóg, karmienie piersią,
- zakrzepowe zapalenie żył,
- choroba wieńcowa, by-passy,
- choroby zapalne,
- świeże rany pooperacyjne,
- cukrzyca, padaczka, migrena,
- wszczepiony rozrusznik serca, mózgu, nowotwory,
- implantowane spirale, metalowe zespolenia (śruby, płytki),
- wewnętrzne metalowe i syntetyczne zespolenia kości i implanty.
- dyskopatia, spondyloza, przepuklina,

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Elektromagnetyczna platforma wibracyjna FIT-400

Elektromagnetyczna platforma wibracyjna FIT-400

Najnowsza generacja technologii WBV oparta jest na zaawansowanym i cyfrowo sterownym systemie indukcji magnetycznej. Inteligentna metoda EM-WBV wykorzystuje najwyższej jakości elektromagnesy o mocy idealnie dopasowanej do naturalnej harmonii między ludzkim ciałem a dźwiękiem. Zastosowanie najnowszej inżynierii generowania drgań bez użycia silnika mechanicznego pozwoliło na wytworzenie precyzyjnych pionowych wibracji.